Mesafeli Satış Sözleşmesi

Teknoarge Teknoloji Bilişim Turizm İnş. Taah. Tic. Ltd. Şti ile Müşteri arasındaki Sanal Ortamda Mesafeli Satış Sözleşmesi'dir.
 
Madde - 1
İş bu sözleşmenin konusu, satıcının, alıcıya satışını yaptığı, asağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı "Tüketicilerin Korunmasi Hakkındaki Kanun"un "Mesafeli Satış Sözleşmeleri Uygulama Esas ve Usullerı Hakkında Yönetmelik" hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerini kapsamaktadır.
 
Madde - 2 /  SATICI BİLGİLERİ
Ünvanı: Teknoarge Teknoloji Bilişim Turizm İnş. Taah. Tic. Ltd. Şti.  (Bundan sonra yesilelbise.com veya SATICI olarak anılacaktır)
Adresi: Ömerağa Mah. Alemdar Cad. Soydan İş Mrk. Kat 2 No 90 İzmit Kocaeli
 
Madde - 3 / ALICI BILGILERI
Adı -Soyadı / Ünvanı:
Adresi:
Telefon:
E-posta:
 
Madde - 4 / SÖZLEŞME KONUSU VE ÜRÜN BİLGİLERİ
Mal/ürün veya hizmetin; türü, miktarı, marka/modeli, rengi, adedi, satış bedeli ve ödeme şekli aşağıda belirtildiği gibi olup, bu vaatler ……………… tarihine kadar geçerlidir.
 
Mal / Ürün/ Hizmet Türü:
Marka/Model:
Rengi:
Adedi:
Satış Fiyatı (KDVdahil):

Kargo Ücreti:
Ödeme Şekli:
Teslimat Adresi:
Teslim Edilecek Kişi:
Fatura Adresi:
 
Madde - 5 / GENEL HÜKÜMLER
5.1 - ALICI, Madde 4'te belirtilen sözleşme konusu ürünün temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin tüm ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.
5.2 - Sözleşme konusu ürün, yasal 30 günlük süreyi aşmamak koşulu ile her bir ürün için alıcının yerleşim yerinin uzaklığına bağlı olarak internet sitesinde yer alan ön bilgiler içinde belirtilen süre zarfında alıcı veya gösterdigi adresteki kişi veya kuruluşa teslim edilir.
5.3 - Sözleşme konusu ürün, alıcıdan başka bir kişi veya kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi veya kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden dolayı yesilelbise.com sorumlu tutulamaz.
5.4 - Yesilelbise.com, sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım kılavuzları ile birlikte teslim edilmesinden sorumludur.
5.5 - Sözleşme konusu ürünün teslimatı için iş bu sözleşmenin elektronik ortamda onaylanmış olması ve satış bedelinin alıcının tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, yesilelbise.com ürünün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.
5.6 - Ürünün tesliminden sonra alıcıya ait kredi kartının alıcının kusurundan kaynaklanmayan bir sekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşun ürün bedelini yesilelbise.com'a ödememesi halinde, ALICI kendisi veya satış sözleşmesinde belirttiği kişi veya kuruma teslim edilmiş olan ürünü 3 iş günü içinde yesilelbise.com'a göndermek zorundadır. Böyle bir durumda nakliye giderleri alıcıya aittir.
5.7 - Yesilelbise.com mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefeti, ulaşımın kesilmesi gibi olağanüstü durumlar nedeni ile sözleşme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ise, durumu alıcıya bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde alıcı siparişinin iptal edilmesini, sözleşme konusu ürünün varsa emsali ile değiştirilmesini, ve/veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından birini kullanabilir. Alıcının siparişi iptal etmesi halinde, yesilelbise.com 10 iş günü içinde alıcıya ait kredi kartı çekiminin iptali ve ilgili tutarın alıcıya iade edilmesi konusunda ilgili banka nezdinde girişimde bulunur ve yapılan işlem elektronik posta aracılığı ile ALICI'ya bildirilir. Böyle bir durumda ilgili bankadan kaynaklanan gecikmelerden dolayı yesilelbise.com sorumlu tutulamaz. ALICI, bankaların kredi kartına iade işlemini 3 ila 4 haftaya kadar uzatabileceğini, yesilelbise.com'un bu süreci hızlandırmak için hiçbir şey yapamayacağınız peşinen kabul eder.
5.8 - ALICI ve/veya ALICI'nin teslimat yapılması istediği kişi ve/veya kurumlara teslim edilmiş olan ürünlerın arızalı veya bozuk olması durumunda, gerekli onarım veya değiştirme işleminin yapılması için ilgili ürün veya ürünler yesilelbise.com'a, ALICI tarafinin teslim aldığı tarihten başlayarak 15 gün içinde gönderilir ve nakliye giderleri yesilelbise.com tarafından karşılanır. Böyle bir durumda 15 günlük sürenin dolması halinde, ALICI teslim almış olduğu ürünü kendisi tamir ettirir.
5.9 - Yesilelbise.com, sözleşmeden doğan ifa yükümlülüğünün süresi dolmadan ALICI’yı bilgilendirmek ve açıkça onayını almak suretiyle eşit kalite ve fiyatta farklı bir ürün tedarik edebilir.
5.10 - İş bu sözleşme, ALICI tarafından elektronik olarak onaylandıktan ve sipariş ödemesi yapıldıktan sonra geçerlilik kazanır.
 
Madde - 6 / CAYMA HAKKI
6.1 - ALICI, sözleşme konusu ürürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren onbeş (15) gün içinde cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkının kullanılabilmesi için bu süre içinde yesilelbise.com'a elektronik posta ile bildirimde bulunulması ve ürünün/ürünlerin kullanılmamış ve ambalajının zarar görmemiş olması şarttır.
6.2 - İade işlemlerinde, asıl fatura arkasında yer alan iade formunun eksiksiz doldurulması ve faturanın ürün/ürünler ile birlikte yesilelbise.com'a gönderilmesi zorunludur.
6.3 - İade kargosunun ulaşmasını takiben ürünler inceleye alınır. İade etmek istediğiniz ürün/ürünlerin kullanılmamış, paketi hasar görmemiş, tekrar satılabilme özelliğinin bozulmamış olması, varsa tüm aksesuarları ve orijinal kutusu ile birlikte geri gönderilmesi gerekmektedir. Kullanılmış, paketi hasar görmüş, varsa tüm aksesuarları ve orijinal kutusu ile birlikte gönderilmeyen iadeler kabul edilmeyecektir. Bu durumda kargo ücreti yesilelbise.com tarafından karşılanmayacaktır.
6.4 - İade işlemleri için inceleme sonucunda ürünlerin kabul edilmesi durumunda ürün bedeli iadesi 10 iş günü içinde yapılır. Eğer ödeme kredi kartı ile yapıldıysa ALICI'nin kredi kartına iade edilmesi için yesilelbise.com ilgili banka nezdinde girişimde bulunur. Ürün bedelinin iadesinde banka tarafındaki aksaklıklardan dolayi yesilelbise.com sorumlu tutulamaz.
6.5 - Cayma hakkı nedeni ile iade edilen ürünün kargo bedeli yesilelbise.com'a aittir.
6.6 - Yesilelbise.com, ürün satarken ALICI'dan tahsil ettiği kargo ücretini iade etmez.
6.7 - Tek kullanımlık ürünler, kopyalanabilir yazılım ve programlar, hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçen ürünler, kozmetik ve kişisel bakım ürünleri, iç giyim ürünleri, mayo, haşama, kitap, DVD, VCD, CD ürünlerinin iadesi kabul edilmemektedir, bu ürünlerde cayma hakkı kullanılamaz.
 
Madde - 7 / YETKİLİ MAHKEME
İş bu sözleşmenin uygulanmasında, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile ALICI'nin veya yesilelbise.com'un yerleşim yerindeki TÜKETİCİ MAHKEMELERİ yetkilidir. Siparişin elektronik ortamda onaylanmasi durumunda, ALICI is bu sözlesmenin tüm hükümlerini kabul etmiş sayılır.

Haber Merkezi
Bizi Takip Edin
Facebook Twitter Google Plus Youtube Pinterest